O lume fara cuvinte
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

bela, bela, coco si grinii

In jos

bela, bela,  coco si grinii Empty bela, bela, coco si grinii

Mesaj  gabriela Mier Aug 27, 2008 11:54 am

am avut doua papagalite bela galbene din care una a murit si nici acum nu stiu dece iar cealalta bela a deschis usa coliviei si a zburat impreuna cu papagalul coco . au stat intrun pom din fata casei ca 2 zile iar apoi bela a fost prinsa de o pisica si a mai ramas coco . am incercat sal prind dar nu am reusit. a treia zi am primit un papagal pe nume grini de culoare verde. dupa doua zile de la primirea lui grinii am pus colivia in pom si cu mancare jos . dar mama a zis sai punem cei placea lui cel mai mult . batoanele cereal mix sau celecu fructe si cele pentru penaj. la vreo 2 min dupa ce am pus colivia cu batonul sus in pom a tot incercat sa intre dar nu nimerea colivia . pana la urma a reusit si a intrat. apoi lam pus impreuna cu griinii. vreo 2 zile si-au rupt pene de pe ei deoarece erau baieti . si deacea cau femela perus verde sau albastra dau in schimb mascul. eu sunt din constanta.

gabriela
Vizitator


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum